Sociální sítě: facebook-icon twitter-icon

Přání velikonoční.

Přátelé, kamarádi, kolegové... užijme si svátky jara podle možností.


 

PF 2021

Přátelé, kamarádi, kolegové...

tak ať se daří...


 

R.I.P. Jaroslav Kubera

Jaroslav Kubera... Zpráva o jeho náhlém odchodu překvapila a vyvolala hodně myšlenek. Není to tak dlouho, kdy jsme se loučili s Janem Stráským...a nyní v osobě Jaroslava Kubery ztrácíme dalšího politika a především člověka, který, troufám si říci, dělal konzervativní pravicovou politiku v tom nejlepším slova smyslu. Jeho názory s touto politikou konvenovaly a neměnily se. Jaroslav Kubera myšlemky svého politického směru nejen proklamoval ( to dělá kde kdo), Jaroslav Kubera tyto myšlenky také realizoval. Za to a nejen za to si zaslouží obdiv, respekt a také to, abychom na něj nezapomněli.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zemrel-predseda-senatu-jaroslav-kubera-40310520?dop-ab-variant=0&seq-no=3&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR2vHdtM9eGUI08qoWdpiDR3t81vdrxzu-lhX7-IRb9O_3kteU_wKBB2eeY

 


 

PF 2020

Přátelé, kamarádi, vážení návštěvníci mojí virtuální reality :-),

přeji všem dobrý rok 2020.


 

Za Janem Stráským...

Jsou zprávy, které dokáží ztemnit den...Takovou je i zpráva o odchodu Jana Stráského. Byl nejen předsedou poslední federální vlády nebo ředitelem NP Šumava. Byl především rovným, velmi pracovitým a velmi zásadovým člověkem, jehož názory se neměnily podle volebních průzkumů nebo vlivu médií. Bylo mi opravdu ctí s ním spolupracovat a vnímat jeho myšlenky. Vážený pane Stráský, klid vaší duši...

https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/zemrel-jihocech-jan-strasky-posledni-premier-federalni-vlady-20191106.html?fbclid=IwAR0azf_Yygosk_ZBnyn2wZsLbAnzK3sOuJK6A1Kl95JmqzdULNl9QUIAopU


 

MFF Voda Moře Oceány 2019

Již tradiční mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány, který se vždy na podzim koná v Hluboké nad Vltavou, považuji za jednu z významných a přínosných akcí v našem kraji. Nejen pro zajímavé a ne běžně dostupné filmy, ale také osobnosti, které se ho účastní. Hlavní přínos vidím v prezentaci toho, co "otcové festivalu", Steve Lichtag a Jindra Soukal, nazývají rozumnou ekologií. I to byl důvod, proč jsem se letos zúčastnil besedy na téma Zvítězí doba plastová? Před zaplněným sálem debatovali kromě dvou již zmíněných pánů také Soňa Jonášková (Institut cirkulární ekonomiky) a Jan Freidinger (Greenpeace). Primárně byla beseda zaměřena na znečištění oceánů a moří plasty, postupně se ale diskuze "přesunula" do České republiky, kde je nutno alarmující problém s odpady také potřeba řešit. A to tím spíš, že podle platné legislativy je od roku 2024 prakticky zakázáno ukládat jinak využitelný odpad na skládky. Nově připravovaný zákon o odpadech se však chystá tento okamžik opět posunout až na rok 2030. V diskuzi zazněly zajímavé náměty na možná řešení - od řekněme systémových až po lokální či osobní. Od snižování produkce odpadů, podpory skutečné recyklace a energetického využívání odpadů až po sdílení předmětů i strojů, návrat k opravám rozbitých věcí či tzv. "knihovny věcí", odkud si lze zapůjčit potřebné vybavení.


 

PF 2019

Vážení a milí přátelé, kamarádi, kolegové,

přeji vám do nového roku vše dobré :-)

Václav Král

PF 2018

Vážení a milí přátelé, kamarádi, lidé dobré vůle, přeji vám vše dobré v novém roce.

Václav Král


 

Otevření plavební komory Hněvkovice aneb Cesta je volná...

V sobotu 20.května 2017 byl slavnostně zahájen provoz (proplav:-) ) nové plavební komory na jezu Hněvkovice. Pro malá plavidla je tak volná 100 kilometrová vltavská vodní cesta z Českých Budějovic až do Prahy. Vize Vojtěcha Lanny tak dostává reálné naplnění.

Velmi rád jsem se slavnostního zahájení zúčastnil ...

Fotogalerie: Otevření plavební komory Hněvkovice.


 

 

PF 2017

Přeji nám všem dobrý, nadějí požehnaný rok 2017.

Václav Král

 


 

Pravá ODS nad propastí? Opět vlastní vinou.

Na Oblastní radě ODS České Budějovice 7.11.2016 jsem přednesl tento příspěvek.

Pravá ODS nad propastí? Opět vlastní vinou…

V poslední době se všude mluví o fenoménu sjednocování české pravice a to prý hlavně kvůli tomu, abychom „zastavili Babiše v příštích parlamentních volbách“. Petr Fiala se k tomuto plánu hlásí a „chce o něm diskutovat“. Od našeho předsedy jsem jiný postoj ani nečekal. Já však před tímto záměrem varuji.

S kým se chtějí otcové myšlenky na sjednocení pravice spojovat? Vzkřísíme opět (stupidní) heslo: „Volím pravici“, tzn. volím strany od Bobošíkové přes ODS až po Zelené a Piráty? Pochybuji o tom, že naše současné vedení bude jednat o spolupráci třeba s Tomiem Okamurou. Musíme si konečně uvědomit, že v České republice žádná skutečná pravicová strana aktuálně není, ODS nevyjímaje. Existují pouze karikatury pravice navíc reprezentované tvářemi, které nemohou obstát Babišovým (mnohdy správným) argumentům: „vždyť vy už jste nám tady ukázali, jak umíte vládnout“. Kromě toho program antibabiš nemůže nahradit komplexní program dospělé politické strany.

Chceme se opět nechat slepě zatáhnout do mocenských her Miroslava Kalouska? Vzpomeňme, jak dopadla Topolánkovsko-Nečasovská vláda? Vždyť hlavně ona (nejenom) Babišovi otevřela cestu do Strakovy akademie! Zamysleme se nad tím, jestli není náhodou pod mediální přetvářkou Kalousek stejný jako Babiš. Vzpomeňme třeba i na to, jak se chovali „kolegové“ z TOP 09 před čtyřmi lety při volbách Jana Zahradníka do Senátu? Nebo jak letos postavili svého kandidáta proti Tomáši Jirsovi. Nebo jaké byly (a jsou) výsledky jejich práce v zastupitelstvu Českých Budějovic.

Občanská demokratická strana by měla jasně definovat, jaké má ambice. Chceme jen v příštích parlamentních volbách zajistit našemu republikovému vedení pár míst v poslanecké sněmovně či ve Vládě? Chceme opět zachránit Miroslava Kalouska od pádu do propadliště politických dějin?

Anebo se chceme stát politickou stranou, která bude skutečně pravicová? To znamená stranou, která bude mít a důsledně hájit program liberální v ekonomické oblasti a konzervativní ve všech ostatních oblastech lidského života. Chceme být navíc i stranou občanskou, která v sobě bude mít hluboce zakořeněna témata občanských svobod (ne lidských práv!), národních tradic, ochrany majetku, nedotknutelnosti soukromí, nezadlužené budoucnosti, levného státu a solidarity zodpovědných lidí?

Jsem přesvědčen, že pokud půjdeme první, technokratickou cestou, ztratí naše strana navždy smysl a náš program, naše ideály a hodnoty budou mít v budoucích koalicích maximálně 8% šanci na prosazení a co hůř, ještě intenzivněji se budeme podílet na prosazování cizích zájmů.

Pokud se však vydáme po namáhavější a delší cestě suverénní a sebevědomé strany, otevřené demokratickému prosazování názorů kohokoli, kdo má na fungování světa podobný náhled, máme velkou šanci udělat pro budoucnost České republiky mnoho prospěšného.

Díky Bohu, každý si může vybrat svůj směr.

Král Václav

místopředseda oblastního sdružení ODS České Budějovice

člen regionální rady ODS Jihočeský kraj


Strana 1 z 14