Sociální sítě: facebook-icon twitter-icon

Otázky a odpovědi

Zde je prostor pro Vaše dotazy.Rád odpovím na všechny - s výjimkou vulgárních, xenofobních nebo obsahově jinak nevhodných.

Titulek *
Jméno *
Email
Zpráva *
Bezpečnostní kód * Kontrolní obrázek Načíst nový bezpečnostní kód
   
 

Ing. Petr Martínek: Preference pro číslo 4 na kandidátní listině ODS

Vážený pane Králi,

dovolte, abych Vám touto formou vyjádřil svou úctu a také podporu. Považuji Vás za člověka, který je v nelehkých dobách skutečnou nadějí pro obrození ODS. Vážím si Vašich konzistentních a otevřených názorů a také poctivosti, kterou z Vašich projevů a článků vnímám. Z kruhů blízkých ODS vím, že Vaše pozice není snadná a Vaše názory někteří Vaši spolustraníci vnímají s nelibostí. I proto bych Vám chtěl vyslovit svou podporu - a nejen vyslovit, ale podle Vašeho hesla Činy, ne slova! také přispět malým činem, kterým bude můj preferenční kroužek pro Vás.

Přeji Vám i nám, Vašim voličům, hodně štěstí na cestě k volebnímu úspěchu.

S úctou Petr Martínek, České Budějovice, 20. října 2013

Vážený pane Martínku,

                od srdce děkuji za Váš příspěvek a podporu. Velmi si vážím lidí, kteří se v této době nebojí zveřejnit svůj názor. Sám chci přispět k tomu, aby se pravicová politická strana opět stala místem, kde při společné diskusi zaznívají názory, důvody a protiargumenty, protože jedině tak se dobereme ke správnému, demokratickému výsledku, který lze prosazovat na všech úrovních řízení státu a samosprávných celků.

S úctou

Král Václav

 

20/10/13

Andrea Šmídová: Jak podpoříte rodiny s malými dětmi?

Dobrý den, pane Králi, pořád nejsem rozhodnutá, koho budu volit, určitě ne levici, ale A.Babišovi a jeho ANO také nevěřím, myslím, že to budou jen další Věci veřejné. U TOP 09 mi vadí M.Kalousek. ODS mne ale také zklamala a M.Kuba je mi hodně nesympatický, nevěřím mu. Přesto, vy jste jeden z těch, kterým bych svůj hlas asi chtěla dát. Mohl byste mi odpovědět. jak byste jako poslanec rozhodoval v otázkách podpory rodin s malými dětmi? Mám na mysli normální slušné rodiny, ne ty, kteří jen parazitují na sociálních dávkách a státu. Jaký je váš názor na konkrétní podporu, třeba úlevy na daních pro rodiče malých dětí, vytváření pracovních míst s kratšími úvazky pro matky a podobně? Předem Vám děkuji za Vaši odpověď.

Vážená paní Šmídová,

děkuji za Váš dotaz. „Rodinná politika“ mě v osobním životě zaměstnává asi nejvíc. Jsem už skoro 9 let ženatý, já i manželka chodíme do práce, máme spolu tři syny, všichni hrají hokej… takže si to jistě umíte představit:-))))))

Jinak mojí základní snahou je, abychom tady vůbec ještě měli suverénní, národní stát, ve kterém budeme moci žít „normálně“ (jak píšete;-). Jedině tak se budeme moci svobodně rozhodovat o nastavení konkrétních podmínek pro jednotlivé oblasti našeho společného soužití. A stát by toho měl nastavovat co nejméně. Hlavně občané by měli mít prostor k vlastnímu úsudku a zodpovědnému rozhodování, protože jedině jednotlivci přesně vědí, co je pro ně nejlepší a co skutečně potřebují. K tomu však musí mít možnost hospodařit s co největší částí svých finančních příjmů. Nemám rád obecné páchání dobra, kdy úřad či vláda rozhoduje za ostatní, co je pro ně prospěšné, výhodné, co nebezpečné atd.

Podpora rodin s malými dětmi, stejně jako podpora seniorů či zdravotně postižených, patří mezi základy konzervativního pohledu na svět. Bohužel např. náš současný systém sociálních dávek toto úplně nerespektuje a stále se mnohým vyplácí nepracovat a žít na úkor společnosti. Proto bych se zaměřil především na daňové úlevy jak zaměstnanců (např. zrušení daně z příjmu fyzických osob), tak i zaměstnavatelů, které bychom tím motivovali např. k větší ochotě přijímat pracovníky na částečné úvazky či vůbec vytvořit nová pracovní místa. S tím souvisí i snaha o stabilizaci legislativy (současné tempo tvorby a změn zákonů je šílené!) či rozhýbání pracovního trhu (např. podpora tzv. švarcsystému). Jinak jsem jednoznačně pro zachování příspěvků na mateřskou dovolenou.

Takže jste ve své otázce uhodla skoro všechno… i proto Vám ještě jednou děkuji a pokud se dostanu do Poslanecké sněmovny, budu tam svědomitě hájit i Vaše zájmy.

S úctou

Král Václav

 

 

13/10/13

Aleš Bárta: Dotaz k OKD

Dobrý den, pane inženýre, vím, že to není téma z našeho kraje, ale zajímá mne váš názor jako ( snad) budoucího poslance na situaci kolem OKD? Předem díky za odpověď.


Dobrý den, pane Bárto,

díky za Váš dotaz.

Aktivity vedení OKD kolem dolu Paskov jsou učebnicovým příkladem snahy o „privatizaci zisků a socializaci ztrát“. Zisky soukromých podnikatelů jsou samozřejmě v pořádku, ovšem vždy je nutné myslet na zadní vrátka, nespoléhat se pouze na své styky ve Vládě a státem zdeformované „tržní“ prostředí, rozšířit podnikatelské či investiční portfolio a vytvářet rezervy. Jinými slovy, měli bychom se chovat zodpovědně. V této logice by stát neměl dát na sanování nezodpovědného hospodaření soukromé společnosti ani korunu… a zdá se, že premiér Rusnok to chápe.

Je mi líto lidí, kteří zřejmě přijdou o práci a jejich rodin, nicméně věřím, že udělají vše pro to, aby poctivě pracovali jinde dál nebo se pustili do soukromého podnikání. Dostupnost práce (nejenom) na Ostravsku není dobrá a příliv všemožných dotací do regionu může pomoci jen částečně. Neznám účetnictní OKD a znění jejich smlouvy podepsanou se státem, nicméně řešení aktuální situace nebudou jednoduchá. Jednoduchým řešením může být pouze populismus. Každé ze seriózních východisek „bude bolet“ a některé zájmové skupině, resp. skupině zaměstnanců se nebude líbit. K prosperitě národního hospodářství však nevede jiná cesta než: nižší daně, snížení cen energií, méně regulací a příkazů od státní správy a samosprávy, měnová politika (za předpokladu zachování české koruny), aktivní prosazování českých zájmů v zahraničí, pružný pracovní trh, efektivní a kompetentní správa věcí veřejných atd. Pro zjednodušení… volba pravicových hodnot a postupů.

Václav Král

19/09/13

Petr Minář ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ): Za současného prezidenta můžeme "děkovat" i členům ODS

Pane inženýre, zajímal by mne Váš názor na někoho, kdo se slovně stylizuje do role pravicově zaměřeného občana, je členem pravicové strany (ODS) a při první praktické zkoušce skutečného politického přesvědčení, v prezidentské volbě, dá hlas kandidátovi jasně levicovému, který se dokonce celou předvolební kampaň netajil tím, že jako přímo zvolený prezident bude v prvé řadě usilovat o svržení vlády za účasti ODS. Zdůvodnění takového „pravicového“ postoje nějakou „uvážlivostí“, tím, že ho k takovému těžkému rozhodnutí donutil nějaký brouk Pytlík, vlastně kůrovec, je třeba brát jako nepovedený vtip..... V ODS zazněly i nepříliš chytré názory, že ODS by se měla někomu – občanům? - za něco omlouvat: snad za to, že vůbec existuje a zatím brání pracujícímu lidu, aby pod vedením ČSSD a KSČM začal zase budovat šťastné socialistické zítřky, včetně zelené Šumavy. Nemyslíte, že omluvit se, omluvit se všem členům ODS, kteří si v prezidentské volbě zachovali přesvědčení, by se měli dnes ti, kteří volili Zemana, prezidenta rozvraceče a opilce? Výsledek i jejich volby, lehce předvídatelný výsledek, dnes začínáme pociťovat všichni. A je, podle Vás, možné, aby lidé, kteří vlastně volili proti vlastní straně, byli představiteli této strany a zatupovali ji nadále ve volených orgánech? Lidé takto politicky „prozíraví“ a „pravicově“ zásadoví? Jakou politickou botu udělají se svým politickým rozhledem příště? Zajímal by mne Váš názor. Ale to, že by se takovíto lidé za své činy omluvili nebo alespoň tiše styděli, si bohužel nemyslím. Doufám, že můj dotaz nezařadíte do kategorie obsahově nevhodných. Petr Minář

Vážený pane Mináři,

                jestli se někdo slovně stylizuje do nějaké role a přímou volbu prezidenta bere jako první praktickou zkoušku skutečného politického přesvědčení, pak je to bez pochyby levičák (tudíž obyvatel a ne občan naší krásné vlasti). V tom případě tento člověk radostně přivítal pošlapání tradic (mám na mysli schválení přímé volby prezidenta) a radostně v prvním kole volil buď Jirku Dienstbiera, z obamovské Ameriky nebo Přemu Sobotku, který by panu voliči zaručil alibi před „spolustraníky“ a navíc by pan volič mohl tajně doufat ve schválení přímé volby poslanců a starostů. Protože tito kandidáti neuspěli, v druhém kole měl náš maskovaný člen ODS lehké rozhodování, protože levicoví byli oba kandidáti. Svůj hlas dal tedy tomu, který byl v televizi více rudý či oranžový. S takovým voličem bych nesouhlasil, ale zároveň bych se (spolu s klasikem) pral za to, aby mohl vyjádřit svůj názor.

                Máte pravdu. Za současného prezidenta můžeme děkovat i nadávat také členům ODS. Poslanci bývalé vládní koalice se nechali vmanipulovat do situace, kdy museli odhlasovat přímou volbu prezidenta. Svým polovičatým rozhodnutím poškodili parlamentní demokracii a přijde mi velice úsměvné, že teď ji tak vehementně brání. I přes „humanitární bombardování v médiích“ národ namísto „elitami“ zbožňovaného Karla Číra rozhodl jinak, než si tvůrci tohoto projektu přáli a zvolil si do čela „burana z Ruska“. Slabá vláda, slovně stylizovaná do role pravicově zaměřené (jak píšete), zastupovaná rozpolceným předsedou a vedená opravdovým kmotrem, si po svém chabém výkonu a po všech těch aférách a vzájemné nedůvěře svržení zasloužila. Dříve pravicová ODS byla dostatečně pošpiněna a tak bylo žádoucí vyvolat předčasné volby a pokusit se ještě využít efekty peněz investovaných do volební kampaně „knížete, který má k lidu blíže“. Kde je práce pro blaho občanů? Kdo se snažil o stabilizaci situace a vyhodnocení důsledků činnosti skupiny Pospíšil - Zeman - Bradáčová - Ištván?

           To, co teď pan prezident Zeman dělá, bylo naprosto předvídatelné. Bohužel, v současných pseudopravicových stranách se zatím nenašel nikdo, kdo by mu pomohl v odkrývání pravých tváří „vrcholných politiků“ a zároveň se mu ideologicky postavil při prosazování konzervativní pravicové politiky, která musí být postavena na občanech a zachování jejich svobod. ODS se musí vrátit ke kořenům, které budou prosazovat autentičtí zástupci lidu, tedy politici.

Tady dávám návrh na neoriginální kostru volebního programu:

1. Soukromí je nedotknutelné, ODS je bude chránit

2. Levný stát

3. Nezadlužená budoucnost

4. Solidarita zodpovědných

A jaký je Váš názor?

Krásný den přeje

Král Václav

05/08/13

Martin Kubát , Písek: Díky!

Vážený pane Králi, nemám na Vás konkrétní otázku.Jen Vám chci napsat, že jsem na Vaší FB stránce viděl Vaše vyjádření k volbě Miloše Zemana. Mám stejný názor jako Vy, od svých 18 let jsem vždy volil ODS a pro volbu M.Zemana jsem se nerozhodoval snadno. Asi i proto Vám chci za Vaše veřejné vyjádření poděkovat. Potvrdil jste mi můj názor, že patříte k lidem, nebo, chcete-li, politikům, kteří nad věcmi přemýšlejí a nevidí svět černobíle a budoucnost naší země jim není lhostejná. Dokud takoví lidé jako Vy jsou, pořád je naděje, že se podaří zachránit i ODS a vrátit se k základům skutečně pravicové politiky. Díky! S úctou Martin Kubát


Dobrý den, pane Kubáte,

moje důvody k volbě M.Zemana znáte z FB, takže tady už je psát nebudu.
Díky za Vaše slova, vážím si jich! A Vaše přání vrátit se k pravicové, poctivé politice ODS sdílím.

Václav Král

25/01/13

 

Powered by Phoca Guestbook